DÜNYA'NIN RENKLERİ
Siteden yararlanmak için üye olunuz.
Ya da giriş yapınız...

Türk doktorunun başarısı

Aşağa gitmek

Türk doktorunun başarısı

Mesaj tarafından Mavidünya Bir Cuma 13 Ocak 2012, 12:08

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Eray Copcu, dünyada ilk kez kendisi tarafından uygulanan ve adıyla anılan ameliyat tekniğiyle proteze ihtiyaç duyulmadan estetik operasyon yapıyor.

Prof. Dr. Copcu, yaptığı açıklamada, tüm dünyada en çok yapılan estetik ameliyatların başında göğüs operasyonlarının geldiğini belirterek, bu tür operasyonların ya çeşitli hastalıklar nedeniyle sıkıntı yaşayan kadınlar ya da estetik kaygıyla gerçekleştirildiğini bildirdi. Göğüs operasyonlarında mutlaka protez kullanıldığını ancak protezlerin her ne kadar masum olduğu söylense de vücut için yabancı cisim olduğundan zaman zaman alerjik reaksiyonlara neden olabildiğini ifade eden Copcu, hastalarının yaşadığı sıkıntıların kendisini arayışa ittiğini ve “Copcus” adı verilen ameliyat tekniğini bulduğunu dile getirdi.

Bu ameliyatta özel dikiş ve toparlama teknikleri kullandıklarını, fazla dokuları bir araya toplayarak şekil verdiklerini anlatan Copcu, protez kullanmak yerine vücudun kendi dokusundan faydalandıklarını belirtti. Protez kullanılmadığı için vücudun ameliyat sonrasında daha çabuk iyileştiğini ve komplikasyon riskinin çok aza indiğini kaydeden Copcu, her yaş grubundan kadına bu yöntemin uygulanabildiğini bildirdi.

İLK ESTETİK E-KİTAP

Tekniği 2009 yılında Rodos'ta Avrupa Plastik Cerrahi Kongresi'nde, 2010 yılında San Francisco'da Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Kongresi'nde, bu yıl da Boston'daki Amerikan Estetik Cerrahi kongresinde sunduğunu aktaran Copcu, oldukça iyi sonuçlar ve geri bildirimler aldığını belirtti.
Copcu, bu teknikle ilgili bir kitap yazma teklifini, iki yıl önce aldığını vurgulayarak, “Dünya'daki ilk estetik E-Kitap olan “Search For Excellence İn Breast Reduction Surgery” adında bir kitap yazdık. Hem bizim için hem de ülkemiz için güzel bir gurur kaynağı oldu” dedi.

HASTALAR İÇİN BİR ALTERNATİF

Bulduğu tekniğin silikona oldukça iyi bir alternatif olduğunun altını çizen Copcu, “Silikon ameliyatları daha kısa ve kolay ameliyatlardır. Ama silikon ameliyatlarıyla vücudunuzda yabancı bir madde taşırsınız. Bu yöntem, vücudunda yabancı cisim taşımak istemeyen hastalar için bir alternatiftir” diye konuştu.

Copcu, bugüne kadar bu teknikle 200'e yakın hastayı ameliyat ettiğini kaydetti.

Kaynak: Hürriyet

_________________
Dünyayı Seviyorum!

avatar
Mavidünya
Admin

Mesaj Sayısı : 985
Kayıt tarihi : 19/09/11
Nerden : Mavi Dünya'dan

http://mavi-dunyam.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz